Autor: Jarek Kefir Szczepienia dzieci: idealny przykład manipulacji danymi (fałszowania badań), powielany przez portal lekarski mp.pl – Dlaczego… ???

Kliknij ten link, a dowiesz się dużo więcej…


http://kefir2010.wordpress.com/2012/12/25/szczepienia-dzieci-idealny-przyklad-manipulacji-danymi-falszowania-badan-powielany-przez-portal-lekarski-mp-pl/

Szczepienia dzieci: idealny przykład manipulacji danymi (fałszowania badań), powielany przez portal lekarski mp.pl

“‎90 proc. dzieci w Polsce ma dolegliwości zdrowotne. To o 40 proc. więcej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Tak wynika z badań przeprowadzo­nych przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne (PTP) – donosi TVP Inf .Czy ma to związek z najwyższą “wyszczepialnością” polskich dzieci na tle pozostałych państw UE?”

————————————————————————-

“Artykuł promujący szczepionki… ale czy to nie jest MANIPULACJA DANYMI? cyt “Spośród 3399 dzieci uczestniczących w badaniu pierwotnym w 4 regionach do analizy w 10. roku życia zakwalifikowano 1979 dzieci (z jednego regionu). Ostatecznie oceną objęto 1403 dzieci (71% zaplanowanej kohorty)….” podsumujmy: 3399 dzieci przebadano, zostało 1979… więc 1420 dzieci na dzień dobry zostało zdyskwalifikowanych do badania…(być może z powodu możliwości wystąpienia potencjalnych powikłań) no ok, ale potem w trakcie badania – co się stało że 29% już badanych dzieci nie uwzględniono w analizie? Co spowodowało, że je wykluczono z badania? Zachorowały czy jak? Wydaje mi się że jeśli chcemy aby badanie było rzetelne i prawdziwe badania powinny być przeprowadzone na LOSOWO wybranych dzieciach i nie można nikogo wykluczać, czemu w badaniu nie mogły uczestniczyć wszystkie 3399 dzieci? (a nie tylko zakwalifikowanych przez odpowiednie osoby po odpowiednich badaniach) jak również nie powinno się ich w późniejszym okresie wykluczać… rozumiem, że wykluczyli oni dzieci które mogły mieć potencjalne powikłania… mało tego… jeżeli robią taki “przesiew” do badania czy szczepionka może prowadzić do powikłań to dlaczego nie robią takiego samego “przesiewu” przy standardowym szczepieniu wszystkich dzieci, tak aby ich faktyczne dane miały odzwierciedlenie w rzeczywistości… Takie zmanipulowane badania można chyba włożyć pomiędzy bajki… a ludzie to czytają i potem mówią: czytałem artykuł badania mówią jednoznacznie że nie ma powikłań… Przeczytać łatwo, ale przeanalizować go i przeczytać ZE ZROZUMIENIEM to już chyba gorzej..”

Oto omawiany artykuł:


http://www.mp.pl/artykuly/?aid=46058

1 Komentarz

  1. To jakiś żart? za żródło używacie osoby którą można podsumować jednym zdanie niekompetentny kompromitujący się co najważniejsze nieposiadający podstawowej wiedzy w temacie o którym pisze.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.